Automašīnas izmantošanai ķīlas vietā ir daudz priekšrocību – nauda ienāk maksimālā apjomā (līdz 95% no transportlīdzekļa vērtības), turklāt procentu likme ir neliela.

Daudzas kredītiestādes nepieprasa no saviem klientiem jebkādas izziņas par ienākumiem, un līguma noformēšana aizņem tik pāris stundas. Tādus aizdevumus izsniedz daudz ātrāk salīdzinājumā ar kredītu pret nekustamā īpašuma ķīlu. Pirms kredīta pret transportlīdzekļa ķīlu noformēšanas aizņēmēja automobili novērtē kompetenti kredītu izsniegšanas kompānijas darbinieki, kuriem ir atbilstoša akreditācija. Pēc mašīnas tirgus vērtības noteikšanas aizņēmējs var saņemt kredītu. Kreditēšanas termiņš var būt 6-7 gadi. Nobraukumam parasti nozīmes nav. Galvenais noteikums daudzās kredītiestādēs ir aizņēmēja dokumenti, kas apstiprina to, ka tieši viņš ir šī transportlīdzekļa īpašnieks.

Pastāv arī kreditēšana pret automašīnas ķīlu ar tās turpmāku izmantošanu, tas ir samērā izdevīgs piedāvājums. Tas nozīmē, ka klients ierodas kredītu izsniegšanas firmā, noformē kredītu, saņem naudu un iesēžas automobilī. Viņš saņem naudu pret ķīlu un brauc prom. Ļoti izdevīgi aizdevuma nosacījumi!