Kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu ļauj ātri saņemt lielu aizdevuma summu, kas parasti ir 65-80% no nodrošinātās ķīlas tirgus vērtības. Finanšu kompānijas labprāt noslēdz šādus kreditēšanas darījumus, jo nekustamais īpašums, ko nodrošina kā ķīlu, ir droša garantija, ka aizņēmējs izpildīs visas savas kredītsaistības. Kredītu organizācijas kā ķīlu pieņem dzīvokļus, mājas, vasaras mājas, zemesgabalus, pašu komerciālo nekustamo īpašumu (biroja telpas, tirdzniecības vietas utt.). Kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu bieži vien ir vienīgais iespējamais variants, lai saņemtu milzīgu aizdevumu uz ilgstošu termiņu un ar zemu procentu likmi uzņēmējiem un biznesa īpašniekiem. Lai noformētu tādu kredītu, nepieciešama tikai aizņēmēja pase un ieķīlājamā nekustamā īpašuma dokumenti (īpašnieka tiesības).

Kredītam pret kustamā/nekustamā īpašuma ķīlu ir noteiktas priekšrocības:
  • Iespēja ātri saņemt lielu naudas summu nemērķa izmantošanai
  • Nav vajadzīgi galvotāji, dokumenti, kas apliecina aizņēmēja ienākumus
  • Nekādu risku – aizņēmējs paliek īpašuma īpašnieks. Vienīgais ierobežojums ir neiespējamība to pārdot, uzdāvināt, pārrakstīt uz cita cilvēka vārda, kamēr kredīts nav dzēsts
  • Zema procentu likme un garš kreditēšanas termiņš - līdz 20 gadiem

Turklāt šāds kreditēšanas veids ir optimāli ērts variants cilvēkiem, kuriem nav oficiālas darbavietas, vai aizņēmējiem ar negatīvu kredītvēsturi.